JĘZYK

POLSKI FESTIWAL BEDFORD 2016

POLSKI FESTIWAL BEDFORD 2016

W niedzielę 15 maja 2016 roku odbędzie się kolejna edycja Polskiego Festiwalu w Bedford organizowanego przez Stowarzyszenie Kultury i Języka Polskiego/PLCA.

Impreza ta odbędzie się w centrum miasta w Harpur Suite i Harpur Square w godzinach od 12:00 do 16:00. W programie przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, nie zabraknie dobrej muzyki oraz polskich potraw.
Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Gościem specjalnym i prowadzącym to wydarzenie będzie Krzysztof Skiba, frontmen zespołu Big Cyc, autor tekstów piosenek i tekstów satyrycznych, artysta rozrywkowy, telewizyjny showmen, felietonista, autor happeningów i książek.

Polski Festiwal w Bedford jest doskonałą okazją nie tylko do promowania polskiej kultury i tradycji, ale także integracji społeczności polskiej ze społecznością lokalną. W wydarzeniu tym udział biorą przedstawiciele polskich lokalnych organizacji, polscy przedsiębiorcy działających na terenie Wielkiej Brytanii oraz przedstawiciele lokalnych władz i organizacji, w tym urzędu miasta, a także przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych, które pragną rozwijać swoją współpracę ze społecznością polską. Wydarzenie to zostanie otwarte przez mera miasta Bedford Dava Hodgsona, a dla podkreślenia rangi tego wydarzenia na Old Town Hall zostanie zawieszona polska flaga.

Na festiwalowej scenie Harpur Suite zobaczymy m.in występy zespołów dziecięcych, zespół instrumentalny Arpeggio, zespół Harmfool, ResPublika i Czapa.
W tym roku do Bedford zawita, zaproszony przez organizatorów zespół pieśni i tańca „Polesie” z Leicester, który przy akompaniamencie ludowej kapeli zaprezentuje tańce polskie. Nie są to wszystkie występy przewidziane na to niedzielne, majowe popołudnie.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac uczniów, którzy wezmą udział w konkursie plastycznym pt. „Co wiesz o Polsce?”.

Harpur Square tego dnia będzie należał do polskiej społeczności, ponieważ swój udział potwierdziło wielu wystawców, którzy będą promowali swoje usługi, produkty i zdolności. Zapraszamy do stoisk ze srebrną biżuterią, produktami z miodu, kosmetykami, usługami z zakresu ubezpieczeń i doradztwa finansowego i prawniczego, fotografii, usług transportowych, odzieżą patriotyczną i z nadrukami, księgarni oraz uwielbianą przez dzieciaki watą cukrową i prażoną kukurydzą. Nie zabraknie też atrakcji dla wszystkich dzieci przygotowanych przez organizatorów na stoisku PLCA, zabawy i relaksu przy dobrej lekturze w kąciku zabaw dla dzieci zorganizowanym przez Polską Przystań, czy fizycznych zmagań z piłką nożną przygotowanych przez Magic Football Academy. Będą też stoiska z tradycyjnym polskim jedzeniem i produktami.

Podczas festiwalu można będzie skorzystać z porad w różnym zakresie m.in serwisów urzędu miasta, lokalnej policji i straży pożarnej, organizacji Diverse Culture Mental Health Community Support Team, BBC Healthwatch, itp.
Szczegóły dotyczące wzięcia udziału oraz informacje o festiwalu można śledzić na stronie internetowej www.polish-culture.com, profilu na Facebooku i twitterze ThePLCA oraz na fanpage’u wydarzenia na Facebooku @Bedford Polish Festival oraz wydarzeniu ThePLCA Polski Festiwal.

Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

One Response to POLSKI FESTIWAL BEDFORD 2016

  1. Kaleigh says:

    Espero que o Liedson acabe a carreira no Sporting.É dos poucos que vejo a dar tudo em campo. É dos poucos que vejo no dragão a levar 5 e a correr atrás da bola como se estivesse 0-0. Tem mau perder, refila muito com os cooapnheirms, mas gostava de ter lá mais 5 ou 6 com essa atitude, atitude de querer ganhar.SL

Dodaj komentarz

The NuCaptcha API requires the PHP mcrypt module.