JĘZYK

LAXTON HALL 2016- WYCIECZKA

18 czerwca nasza szkoła weźmie udział w kolejnym już “Wesołym Dniu Polskiego Dziecka” w Laxton Hall.

Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy wyjazd autokarem. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału, w tym pełnym atrakcji wydarzeniu. Szczegółowych informacji udzielamy mailowo info@polish-culture.com lub telefonicznie 07935643005.
Poniżej więcej informacji o tym wydarzeniu oraz program tegorocznej imprezy.

Co roku w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall (blisko Corby, Northamptonshire) odbywa się współorganizowany przez Polską Macierz Szkolną oraz Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii, Wesoły Dzień Polskiego Dziecka. To gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw! Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, przeciąganie liny, wyścigi w workach, konkursy muzyczne, plastyczne i recytatorskie – to tylko kilka przykładów dziedzin wesołego współzawodnictwa.

Dzieci ze szkół polskich z całej Anglii konkurują w licznych konkursach oraz indywidualnych jak i grupowych konkurencjach sportowych. Biorą udział w zorganizowanych dla nich zajęciach i warsztatach, jak np. wykonywanie biżuterii, malowanie czy jazda na kucykach. Organizowana z ogromym rozmachem, impreza obsługiwana jest co roku przez około setki wolontariuszy. W konkursach dzieci jak i całe drużyny otrzymują wspaniałe nagrody, a przede wszystkim – wspaniale się bawią! Dzień kończy zwykle towarzyski mecz piłki nożnej, w którym rywalizują drużyny złożone z księży Polskiej Misji Katolickiej oraz pracowników Ambasady.

Radosnej atmosfery dopełniają polski grill oraz kawiarnia z pysznymi dziełami polskiej kulinarnej tradycji. To niecodzienna okazja, aby na pięknym, zielonym terenie starego dworku przeżyć wspaniały, pełen wrażeń dzień, a jednocześnie poznać swoich rówieśników z polskich szkół w całej Wielkiej Brytanii. Zarówno dla dzieci, jak i wolontariuszy (którzy też zostają dziećmi na ten jeden, wyjątkowy dzień) jest to także szansa nawiązania kontaktów z innymi, wymiany doświadczeń, a może nawet zawiązania trwałych przyjaźni! Zapraszamy Was z Waszymi szkołami jak i rodzicami na to wspaniałe święto!

PROGRAM TEGOROCZNEGO Wesołego Dnia Dziecka w Laxton Hall:

Konkurs recytatorski
Konkurs muzyczny
Piłka Nożna
Ping-pong
Zajecia artystyczne (m.in wykonywanie: masek, krótkich komiksów, naszyjników, malowanych talerzy, rolkowych zwierzaków z papieru, trójwymiarowych kartek, wachlarzy, wysp na wakacje marzeń, kapeluszy pirata)
Koniki i kucyki
Szachy (turniej sędziowany przez profesjonalistów w tej dziedzinie)
Siatkówka
Dwa ognie
Wyścigi w workach
Zjeżdżalnie: Giant Boot slide, Pink Panther slide
Karuzela Teacup and saucer
Medieval Activity Run
100ft Sporting Activity Run
Wielkie Bańki Mydlane
Zespół NO NAME na żywo
Grill i napoje
Wata cukrowa
Stoiska z książkami i firmy promujace swoje usługi
Konkurs kucharski
Dwie kawiarnie serwujące ciasta i gorace napoje
Wydzielony ogródek dla Mam z małymi dziećmi
Puchary i dyplomy dla uczestników zawodów
Mecz pilki noznej pomiedzy Reprezentacja Polskiej Ambasady i Ksiezy Polskiej Misji Katolickiej
Szeroki wybór na stoiskach z książkami

Rozpoczęcie imprezy o godz. 11:00, a zakończenie planowane jest na 17:00.

Share on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on LinkedInShare on Facebook

Dodaj komentarz

The NuCaptcha API requires the PHP mcrypt module.